Sběr hliníku

Nastává květen a je čas prohledat celou domácnost a vyhledat všechen nepotřebný hliník. Předpokládám, že stejně jako mě, se i vám doma hromadí množství víček od jogurtu a hliníkových plechovek, které nyní dostanou možnost být recyklovány. Mimo to třeba najdete již nepotřebné ešusy, nebo kráječe na knedlíky, které jsou též hliníkové. Věděli jste, že recyklací se ušetří více než 90% energie oproti náročné výrobě z primárních surovin?hlinik.jpg

Jak se pozná hliník? U plechovek nejlépe tak, že na hliníkové plechovce magnet držet nebude, případně podle recyklačního symbolu ALU v trojúhelníku. U víček je to trochu snazší, hliník snadno zaměníte s plastem. Pokud zmačkáte plastové víčko, tak se chce narovnat, avšak hliníkové víčko drží tvar. Nenoste nám prosím znečištěné a zapáchající obaly.

POZOR: V letošním roce je novinkou, že odděleně sbíráme nápojové plechovky a ostatní tenkostěnný hliník. Silnostěnný hliník (ešusy, příbory, tyče apod.) také prosím přineste zvlášť.

Platíčka od léků též nepatří mezi hliník, protože zpravidla mají příměs plastu.

Přineste hliník

  • ve středu 4. 5. 2015 od 14 do 19 hodin do Klubu Cesta (Na Obci 2049/9)
  • v pondělí 9. 5. 2015 od 16 do 19 hodin do Muzea Říčany (Rýdlova 14)

Pokud nestihnete společný den sběru tak nezoufejte. Od začátku letošního roku jsou po Říčanech rozmístěny šedivé kontejnery na kovový odpad (železo a hliník), kam můžete svůj hliníkový odpad odnést v kteroukoliv roční i denní dobu. Přesná umístění najdete ZDE.