Místní potraviny

V blízkosti Říčan hospodaří velké množství farmářů. Nakupováním potravin od lokálních producentů omezujete přepravu potravin na zbytečně dlouhé vzdálenosti a podporujete drobné zemědělce, kteří obvykle hospodaří k přírodě šetrnějším způsobem.

Zde se budou postupně objevovat kontakty a tipy. Pokud víte o někom dalším, dejte nám prosím vědět, rádi doplníme.

Chcte-li se zapojit a dostávat pravidelné informace, napiště nám na mail jimedobre.ricany@gmail.com

Možnost objednání biozeleniny z Uhříněvsi

Se začátkem sezony ředkviček a salátů zahajujeme spolupráci s hospodářstvím České zemědělské univerzity, které se nachází v Uhříněvsi. Dovoz bude vždy probíhat ve středu, výdejové místo bude v odpoledních a večerních hodinách na komunitním dvorku u Muzea Říčany. Pokud se chcete do společného odběru zapojit, kontaktujte nás na výše uvedeném emailu.

Společný nákup jablek a hrušek

IMG_3072Již 2x jsme jeli do Tismic pro jablka a hrušky, které se pyšní certifikátem SISPO. Toto ovoce je pěstováno za výrazně nižšího používání pesticidů a umělých hnojiv, přednost je dána biologické ochraně (roztoči, ptactvo, slunéčka). Ovoce je po předchozí objednávce k vyzvednutí u Muzea Říčany. Snažíme se o dovoz přibližně 1* za 2-3 týdny.

Přesjaro a léto již jablka a hrušky nejsou akrtuální, do Tismic pojedeme opět na podzim.

 

Podporujeme říčanského pěstitele zeleniny

Zelenina bude pěstovaná ve smíšených kulturách na vyvýšených nebo zahloubených záhonech, vyplněných kompostem, který je produkován přímo na pozemku.
Skladba zeleniny bude velmi pestrá, bude obsahovat všechny běžné druhy zeleniny i některé netradiční. Součástí zásilek či bedýnek nebudou brambory.
Platba nebude formou předjarní zálohy, ale bude se platit nejspíš pravidelně každý odběr v sezóně.
Chcete-li se zapojit, neváhejte nás kontaktovat.

 

Mléko, případně mléčné výrobky

Jiří Uzel – Žernovka, Mukařov, jiri.uzel@seznam.cz, Tel: 736616440, v úterý večer zaváží do Říčan

Farma Inplem Tehov, velká nabídka mléčných výrobků, Odkaz ZDE

 

Biomaso ze Sasova

Sasov sice není za bukem, ale přesto se jedná o nevelkou vzdálenost pro pravidelný dovoz masa. Na základě naší loňské exkurze do Biofarmy Sasov u Jihlavy jsme se rozhodli zpšístupnit maso přeštických biovepříků, vyzrálé hovězí a masné výrobky bez chemie i ostatním obyvatelům Říčan.

Šestitýdenní biočuníci

Šestitýdenní biočuníci

Dovoz probíhá vždy ve čtvrtek večer k muzeu. Do konce roku v termínech 4.2., 3.3., 31.3., 28.4., 26.5., 23.6. Avšak objednávku je třeba uskutečnit přes e-shop http://e-shop.biofarma.cz 

Objednávku je třeba učinit v pondělí týden před závozem. Další dny je to též možné, ale nabídka již bývá omezenější.

Bližší informace si můžete přečíst zde.

Fotografie z naší exkurze si můžete prohlédnout zde.