Hliník

Pracovní listyHliník_1st_2-1

Pracovní listy byly připraveny v roce 2014 díky finančnímu příspěvku Středočeského kraje. Ke stažení je naleznete pod následujívími odkazy:

Hliník_MŠ
Hliník_1_stupeň
Hliník_2_stupeň

Těžíme hliník z našich domácností ve školním roce 2015/2016

Ve školním roce 2015/2016 pokračuje již tradiční soutěž mezi školami ve sběru hliníku, především toho tenkostěnného. Nově, na základě požadavků sběrny a lepším výkupním cenám, je třeba třídit zvlášť plechovky a zvlášť víčka a tenké folie.

Propozice pro soutěž naleznete zde: Propozice2015

Přihlášku pro školní rok 2015/2016 naleznete zde: prihlaska 2015

Důležité termíny:

  • 31.12.2015 – nejzašší odeslání přihlášky do soutěže
  • 9. – .13.5. 2016 – svoz hliníku ze škol
  • 30.6. 2016 – nejzašší zaslání paragonu s žádostí o proplacení peněz

Mapa sběren, které vykupují tenkostěnný hliník

Nová služba pro školy, které si hliník odevzdávají samostatně. Na této mapě můžete najít sběrnu, která je ochotna vykoupit tenkostěnný hliník ve větším množství. Avšak doporučujeme předem telefonicky domluvit.

Mapa sběren

Výsledky soutěže ve školním roce 2014/2015

Celkové výsledky meziškolního zápolení ve sběru tenkostěnného hliníku jsou již známy. Celkem bylo vytěženo více než 6 tun hliníku ve více než 50 zapojených školách a školkách ve Středočeském kraji.

Výsledky naleznete zde.

Těžíme hliník z našich domácností

Ve školním roce 2014/2015 pokračuje již tradiční soutěž mezi školami ve sběru hliníku, především toho tenkostěnného.

Propozice k soutěži naleznete zde.

Přihlášku můžete stáhnout zde.

Sběr hliníku pro říčanskou veřejnost

Stejně jako každý rok, i letos probíhá sběr hliníku. Tenkostěnného, tedy hlavně víček od jogurtů apod., dále plechovek od piv a různých limonád. U těch je třeba dát pozor, protože někteří výrobci začali vyrábět plechovky železné. Doporučuji se řídit recyklačními symboly (tedy ALU pro hliník, či FE pro železo), případně použít magnet. Prosím, neskladujte znečištěná víčka, ty jsou při recyklaci jedině na obtíž. Dále můžete skladovat tlustostěnný hliník, jedná se o hliníkové nádobí, příbory, roury a další. Sběr proběhne během května, dostatečně brzy se o něm dozvíte na stránkách Říčanského kurýra.